DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Dobroty ze statku

   U nás můžete zakoupit čerstvě nadojené mléko - neodstředěné s vysokým podílem smetany nebo odstředěné. Doporučujeme mléko doma převařit, ale je možné jej konzumovat i nepřevařené. Chuť je absolutně nesrovnatelná s kupovaným krabicovým z obchodu. Dále je možné u nás zakoupit domácí tvaroh a sýry s různými bylinkovými příchutěmi,např.česnekový,kmínový,pažitkový,paprikový atd.

    Naši hosté ubytovaní na statku mají k dispozici domácí máslo vyrobené klasickou metodou odstředění čerstvě nadojeného mléka na odstředivce a pak ručně utlučené na máselnici, tak jako za dob našich prababiček. Pokaždé čerstvé, žádná chemie, žádná éčka ani konzervanty!!! Také pro naše hosty vyrábíme domácí jogurt velmi jednoduchou, ale dlouhými roky prověřenou metodou opět dle receptur našich prababiček hospodařících na gruntech před desítkami a desítkami let. 

    A kdo má rád sladké přijde si u nás také na své. Z naší nabídky si můžete vybrat domácí chodské koláče až se na ně srdce směje :-).

    A kdo zase raději slané - může ochutnat a zakoupit na mlsání naše domácí Sedmihorské tyčinky. Chutí najdete přehršel-česnekové,tymiánové,sýrové,bazalkové,kmínové,pepřové atd.

    Protože jsou naše slepičky velice pracovité, můžete u nás zakoupit vajíčka z volné snůšky. Slepice žijí volně, mají možnost běhat po celém dvoře na statku i po louce za koňským výběhem a celý den na ně přísně dohlíží kohout. A za spokojený život se nám odměňují každodenní vajíčkovou nadílkou v kurníku :-)

    Pokud by Vás náhodou začalo trápit bolení a škrábání v krku, zaženou je naše lipové bonbony plné zdraví, podle staré české receptury.

    Všechny naše produkty, i když nemají oficiální označení bio, jsou bez chemie, bez konzervantů a vždy zaručeně čertsvé. Stravování pro hosty na statku je vždy buď z našich domácích zdrojů nebo zakoupené od sedláků a výrobců z okolí. Žádné supermarkety a šizené výrobky, které se tváří jako něco, co vůbec nejsou. Vaříme českou, jednoduchou  venkovskou kuchyni. Přijeďte k nám ochutnat, srdečně Vás zveme.